Zimné rokliny Slovenského raja

V dňoch 16.-19.1.2020 sme boli šiesti v roklinách Slovenského raja, tradične na Čingove u Jeremiáša.

Štvrtok

S Romanom sme sa zastavili na Hrebienku pozrieť ľadový Notre Dome a Betlehem na Rainerovej chate. Ľadové sochy sa ešte len chystali. Petras si pri chate okrem Betlehema postavil aj snehový autoportrét. Počasie bolo fantastické, chodníky väčšinou vo dobrom stave, ľad bol len asi na 20 m úseku.

Piatok

Išli sme prielom Hornádu až po Kláštornú roklinu a potom hore Kláštornou roklinou na Kláštorisko a potom dolu na Čingov. Zima je síce mizerná, ale bolo tam pár centimetrov snehu a aj ľadová výzdoba. Zhodli sme sa, že aj neúplne zamrznuté vodopády majú svoje čaro. Z Kláštoriska sme videli celkom pekne aj Vysoké Tatry. Chodníky v pohode, len na niekoľkých miestach okolo Hornádu bol ľad, že sme si nasadili mačky.

Sobota

Rozhodli sme sa pre osvedčenú klasilu – Suchú Belú. Opäť trocha snehu, ľadová výzdoba celkom slušná. A dokonca sa dali liezť aj nejaké ľadopády. Pretože som mal len jeden cepín tak som ukecal 3 mladíkov, aby ma zobrali na lano. Keď ma videl dobrovoľný člen Horskej služby naväzovať sa na lano dračím uzlom a bol som aj bez prilby, tak sa len uškrnul „stará klasika“. Ale svoj cieľ (aspoň jeden ľadopád preliezť) som si splnil. Opäť taký mix – sneh a pár metrov ľadu. Večer Ivan s Gabikou vyskúšali wellness v hoteli Čingov.

Nedeľa

Už len oddychovka na Tomášovský výhľad. Už bolo zamračené a Vysoké Tatry sme nevideli.

 Zhodli sme sa, že výborný relax. A o rok opäť.

Vlado

Prikladáme zopár fotiek

image image image image image image image image image image image image image image image image