zraz VHT

Ahoj turisti!

V dňoch 25.-28.6.2020 sa predsa uskutočnil 53. zraz VHT na tradičnom mieste v Tatranskej Lomnici v hoteli Morava. Na zraz sa zaregistrovalo 201 účastníkov, z nášho oddielu 8.

Piatok 26.6.

Predpoveď počasia je, že na obed má pršať. Aj tak sme však vyrazili na kopce. Naša malá skupina sa rozdelila na 3 časti: Zápražní so Zolvíkom išli na Rysy, pre dážď sa otočili pri Žabích  plesách. Dievčence išli len oddychovku zo  Skalnatého plesa na Hrebienok a dolu do Tatranskej Lomnice. Ja s Ľudom sme vyrazili smer Baranie rohy. Tesne pod Baraním  sedlom prišiel výdatný lejak, tak sme to tiež otočili. Na spiatočnej ceste sme videli zmoknutú líšku na jej stanovisku poniže Zamkovského chaty (dievčenci videli druhú líšku pri Reinerovej chate, vraj je to párik). Večer chodil pod hotelovým balkónom mladý jeleň, dokonca si ľahol na noc pod blízky strom.

Sobota 27.6. Ráno sa pre zmenu pod balkónmi žobrala laň. Nič sme jej však nedali, tak sa začala pásť na tráve. Ráno bolo pekne, ALADIN však predpovedal mrholenie, tak sme dali oddychovku na Zbojnícku chatu. Vysokohorské lúky krásne rozkvitnuté. Na chodníku plno ľudí. Cez obed tam bolo krásne, ľutovali sme že už nemáme čas vyliezť na nejaký kopec. Večer bola tradičná zábava. Ľudo išiel z Herbienka na Sliezsky dom a potom do Smokovca.

Nedeľa 28.6.

Ráno opäť laň pod balkónmi. ALADIN predpovedal na obed silný lejak, preto sme Lomnický štít vzdali. Niektorí odišli ráno. My sme si dali Náučný chodník Pramenište v Tatranskej Lomnici. Videli sme tam aj malú vrtenicu. Ráno bolo pekne, na obed došiel poriadny lejak.

Opäť sa potvrdilo, že koniec júna je upršaný. Na zraz chodíme stretnúť kamarátov a Vysoké Tatry si užívame na jeseň počas babieho leta.

Vlado

Prikladáme zopár fotiek

image image image image image image image image image image image image image