výstup na Záruby

V nedeľu 6.9.2020 pripravil oddiel KST ATOM Jaslovské Bohunice v spolupráci s Regionálnou radou KST Trnava 19. ročník výstupu na Záruby. Akciu viedol Igor Naništa ako zastupujúci vedúci za Vlada Chrapčiaka, ktorý sa už pripravoval na pochod z Telgártu na Devín.

 Na štarte sme sa zišli dvaja, obaja organizátori. Navonok nepriaznivé počasie v podobe dažďa zrejme odradilo turistov zúčastniť sa výstupu.

Napriek tomu sme vyrazili, zo stanice sme išli cez Havraniu skalu a Havranicu na Záruby, kde nás privítala hmla, ale mrholenie ustalo. Na Zárubách sme čakali na účastníkov, ako prví sa objavili stáli účastníci z Modry. Len dvaja, tvrdili, že ich je viac, ale ostatní hore nedošli. V družnej debate sme hodnotili kvalitu doľanského vína. Postupne sme odchytávali ďalších okoloidúcich turistov a počet účastníkov stúpol až na 31 a štyroch psov. Najväčším prekvapením bol príchod dvoch rodín z Bratislavy s najmladšími účastníkmi. To len dokazuje, že na túru sa dá ísť vždy.

Každý dostal diplom a horalku, okrem psov. Účasť bola nižšia ako po minulé roky, prišli väčšinou len turisti, ktorí o organizovanom výstupe ani netušili, ale určite sme ho dobre spropagovali.  

Dole sme išli tou istou cestou, keďže sme sa ponáhľali na vlak.

Nabudúce sa výstup uskutoční 5.9.2020 a verme, že účasť bude vyššia.

Pozdravuje

Ľudo

Prikladáme zopár fotiek

image image image image