stretnutia čitateľov Krás Slovenska

po trojročnej pauze sa konečne uskutočnilo stretnutie čitateľov Krás Slovenska na Malinom Brde vo Veľkej Fatre. Z nášho oddielu sme na stretnutí boli 4 (Ľudo Šoltés, Vlado Chrapčiak, Miro Herchl a Peter Wagner). S Ľudom sme sa rozhodli prísť na stretnutie, stretnúť kamarátov a prejavy vynechať a ísť hrebeňovku Veľkej Fatry.

V sobotu sme prišli na Malino Brdo a zvítali sa s kamarátmi (Dano Kollár, Sveťo Krno, Jeremiášovci, značkári, trnavskí turisti, Košičania,  ....). Tesne pred prejavmi sme s Ľudom vyrazili smer Smrekovica. Na lúkach kvitlo ešte množstvo prvosienok, miestami úplne žlté more. Na Jánošíkovej kolkárni som sa opäť odfotil pri stĺpiku a odhadol výšku snehu v marci (pri zimnom prechode s Marošom) - asi 1,5 m. Ubytovali sme sa v Hoteli Granit, ja som si dal jacuzzi a Ľudo pozeral hokej.

V nedeľu po veľmi výdatných raňajkách sme pokračovali cez Skalnú Alpu. Pod Severným Rakytovským sedlom sme chvíľu váhali nad obchvatom. Nakoniec sme sa rozhodli, že raz môžeme vyjsť aj na Rakytov. A neľutovali sme - z Rakytova je nádherný a ďaleký výhľad všetkými smermi. Skutočne vidno veľkú časť Slovenska - Veľkú a Malú Fatru, Západné, Vysoké a Nízke Tatry, Poľana,... Len bohužiaľ viditeľnosť bola taká letná - opar a oblaky. Po hrebeni sme pokračovali až do sedla pod Ploskou (posledné fľaky snehu) a odtiaľ dolu do Vyšných Revúc na autobus.


V sobotu sme prešli 11,5 km, v nedeľu 16 km, spolu 27,5 km. Taká pohodová prechádzka slovenskou klasikou - hore dole.

Vlado

Prikladáme zopár fotiek

image image image image image image