Jesenným Považským Inovcom

V sobotu 1.10.2022 sa uskutočnil jubilejný 50. ročník pochodu Jesenným Považským Inovcom. Ráno mrholilo, ale aj napriek tomu sa pochodu zúčastnilo 66 turistov. Na 10 km trasu išlo 22 ľudí, na 20 km 20 ľudí, na 35 km 10 ľudí a na najdlhšiu 50 km trasu 8 ľudí. Kontroly boli na Bezovci (len trasa 50 km), na Marháte (35 a 50 km) a na Plešinách (všetky trasy). Na Marháte mrholilo až do obeda, potom prestalo a z rozhľadne boli zaujímavé pohľady na oblaky a prevaľujúcu sa hmlu. Okrem 18 registrovaných účastníkov pochodu na Marhát prišlo aj 6 turistov, ktorí o pochode nevedeli. Dostali diplomy, čo ich veľmi potešilo. Účastníci pochodu dostali občerstvenie.

 Podujatie organizačne pripravili Miro Herchl a Miro Galčík, s propagáciou pomohol aj Laco Beleščák z KST Tesla Piešťany. Kontrolu na Bezovci zabezpečili Ľudo Šoltés a Rasťo Vávro, na Marháte Vlado a Naďa Chrapčiakovci s Edom Zolvíkom. Na Plešinách bola  samokontrola.

V cieli pochodu v reštaurácii Vinohrad hrala živá hudba a účastníci pochodu dostali guláš alebo klobásu. Na záver predseda Regionálnej rady Trnava Miroslav Herchl odovzdal vyznamenania KST. Členovia KST ATOM Jaslovské Bohunice ešte ostali a družne diskutovali.

Vlado

Prikladáme zopár fotiek

image image image image