zimným Považským Inovcom

Ahoj turisti,

v  sobotu 8.1.2022 sa uskutočnil náš tradičný zimný pochod Považským  Inovcom. Vzhľadom na epidemiologickú situáciu bol v malých skupinách,  oddelených v priestore a čase, vieme o 10 účastníkoch. Smutnou tradíciou  je, že to bol zase peší pochod, jediný sneh bol umelý na zjazdovke.  Ráno bolo celkom pekne a poobede prišlo aj  slabé sneženie.

 

Väčšia  časť, čiže osem účastníkov, vyrazila o 9:15. Po viacerých zastávkach  sme dorazili do Sedla pod Skalinami. Keďže sme potom prešvihli odbočku  pred hradom smerom k lyžiarskemu vleku, tak sme išli cez Podhradie. Ako  obvykle, obed bol pri vleku a nechýbali Božkine koláčiky. Vzhľadom k  tomu, že sme si nadišli cestu cez Podhradie, spontánne bolo rozhodnuté,  že ďalej pôjdeme po zelenej značke do Novej Lehoty. Po ceste sme stretli  cyklistu s aljašským malamutom, ktorému mrazivé počasie plne  vyhovovalo. Podľa hikeplannera tento okruh meral 19,0 km a trvalo nám to  skoro 6 hodín.

 

Vlado  s Naďou išli už skôr a prešli celý okruh. Ráno na Bezovci ešte  zasnežovali. Tradičný obed bol pri lyžiarskom vleku na Podhradí.  Zastavili sme sa aj na vyhliadke na Topoľčiansky hrad. Nad Dolinou sme  si mohli z lúky pozrieť našu trasu. Na Veselých vŕškoch bolo v ohradách  asi 30 koní. Tam nám už snežilo. Celý okruh má 21,6 km a s Naďou sme ho  prešli za 6:37 h.

Obe skupiny sme sa stretli na parkovisku.


Účasť  bola jedna z najslabších, ale veríme, že budúci rok, keď sa bude konať  50. ročník, nás bude oveľa viac a snáď i na bežkách.


Prikladáme pár fotiek a viac ich je nahttps://photos.app.goo.gl/GdyTQGr2Bdg7uKoo6

Ľudo a Vlado

Prikladáme zopár fotiek

image image image image image image image