Vianočný pochod

V sobotu 17.12.2022 sa uskutočnil 29. ročník Vianočného pochodu. Zúčastnilo sa ho 16 turistov, z toho 6 z nášho oddielu. Najstarší a najvzdialenejší účastník bol 84-ročný Kveťo z Popradu. Vyrazili sme z Píly, rázc. Trochu sme kľučkovali a po prekonaní Gidry sme sa napojili na zelenú značku do Budmeríc. Až po Trnavu sme išli po Svätojakubskej ceste. V Budmericiach Beáta vybavila návštevu Budmerickej izbičky, kde nám veľmi ochotná pani porozprávala o histórii a folklóre a pripravila aj čaj a kávu. Z budmeríc sme pokračovali popri Gidre po Náučnom chodníku Jablonec. Je veľmi pekne spravený - náučné tabule, lavičky a pre deti aj rôzne drevené výtvory (zvieratká, pajduláci, vláčik, lietadielko, ...). A aj starší si pripomenuli detské roky :-). Na tomto chodníku sme sa pri zastávkach roztratili. Až po Cífer sme išli v lese v závetrí. Na poliach za Cíferom už poriadne fúkalo, najstarší účastníci radšej volili vlak z Cífera. Rôzne skupinky išli rôznou rýchlosťou - časť pokračovala z Bieleho Kostola peši až do Trnavy, časť stihla skorší autobus z Bieleho Kostola. Ja s Naďou sme išli trochu pomalšie a prekvapene sme pozerali na pole s asi 40 bocianmi. V Bielom Kostole sme sa trochu zohriali v kaviarni a tesne pred odchodom autobusu došla aj posledná trojica.

Po príchode do Trnavy sme s Naďou ešte zašli na stredoveké trhy a dali si šporheltové dolky. A ako bodka na záver bol koncert skupiny Funny Fellows. Skutočne vydarený deň :-)

Podľa mojej GPS sme prešli 23 km.

Ďalší Vianočný pochod bude 16.12.2023, pôjdeme z Hlohovca popri Váhu cez Siladice do Trnavy. A bude to už okrúhly 30. ročník.

Ďalšie fotografie od Petra Badu sú na

Vianočný pochod 2022

https://eu.zonerama.com/Dialkoplaz/Album/9278036

Vlado

Prikladáme zopár fotiek

image image image image image image image