56. zraz VHT

V dňoch 22.-25.6.2023 sa uskutočnil už 56. ročník zrazu VHT. Tentoraz na novom mieste v Starej Lesnej. Kvôli ubytovaniu sme boli na niekoľkých miestach. Zrazu sa zúčastnilo asi 180 registrovaných turistov. Z nášho oddielu nás bolo 6 + rodinní príslušníci a priatelia.

Piatok: predpoveď počasia bola, že popoludní prídu búrky, ráno však bolo pekne. Golier a spol. vyrazili na feratu cez Priečne sedlo. Pri Rainerke stretli miestnu líšku somráčku. Už bola tak drzá, že malému dievčatku uchmatla čokoládu z ruky... Pre dážď sa však vrátili. Naša skupina vyrazila na Svišťový štít. Tesne nad križovatkou sme natrafili na ďalšiu líšku (asi 3 v tejto oblasti). Po Zbojnícku chatu perfektné počasie s dobrou viditeľnosťou. Tesne pod vrcholom Svišťového štítu (asi 300 m od trojnožky) však došla búrka, tak sme rýchlo zbehli do chaty. Hodinu sme čakali až prestane liať a potom sme vyrazili. Po Hrebienok niekoľko krát prišiel lejak aj krúpy. Chdník na úseku asi 400 m sa zmenil na hlboký potok. Ale stihli sme aj pozemnú lanovku.

Sobota: Od rána zatiahnuté, Golier a spol vyrazili aspoň na Skalnaté pleso. Naša skupina dala prednosť kultúre - v Podtatranskom múzeu sme si pozreli  expozíciu hrobky kniežaťa z Popradu (super!!!) a potom Šoltésovci išli na Štrbské pleso a my s Naďou do Aqua City. Večer bol záver zrazu  a papučový bál.

Nedeľa: Ako už tradične - krásne počasie s dobrou viditeľnosťou. Veľký záujem o túru už nebol. My s Naďou sme chceli spraviť aspoň časť hrebeňa Solísk. Lanovka zo Štrbského však bola ráno pokazená, tak  sme išli radšej k vodopádu Skok. Výhľady pekné.

Na zraz chodíme za kamarátmi a Tatry si užívame na jeseň cez babie leto Usmiaty

Vlado

Prikladáme zopár fotiek

image image image image image image image